Haber

Esenyurt’ta 10 kişiyi bıçaklayan şüpheli adliyeye sevk edildi

Ali AKSOYER/İSTANBUL, -ESENYURT’ta biri kadın, biri yabancı uyruklu 10 kişiyi bıçaklayarak gözaltına alınan Abdullah Ören, adliyeye sevk edildi. Polise verdiği ifadede şüphelinin, eski evine giderek ev sahiplerinin kapısını çaldığını, kapı açılmayınca çok sinirlenip rastgele bıçakladığını söylediği öğrenildi. İfadesinde pişman olduğunu söyleyen şüphelinin daha önce 14 sabıka kaydının olduğu belirlendi.

Esenyurt’ta dün meydana gelen olayda, sokaklarda dolaşan bir şüpheli, şahıslara bıçakla saldırdı. Biri Suriye uyruklu, biri kadın toplam 10 kişiyi bıçakla yaralayan saldırgan, peşine düşen polis ekipleri tarafından yakalandı. Kimliği belirlenerek gözaltına alınan Abdullah Ören, Cinayet Büro Amirliği’ne getirilerek sorgulandı. Şüphelinin daha önce yaralanmalar dahil 14 sabıka kaydının olduğu belirlendi. Polise verdiği ifadede suçunu itiraf eden şüphelinin, ailesi tarafından istenmediği için bir yıldır sokaklarda yaşadığını söylediği öğrenildi.

“SOKAKTA YÜRÜRKEN ÖNÜMDEKİ HERKESE SALDIRDIM”

Olay günü ailesiyle birlikte yaşadığı eski evin sahibinin evine gittiğini anlatan Abdullah Ören, “Bana kapıyı açmadılar. Ben de eve taş attım. Çok sinirlendim. Sokakta yürürken karşıma çıkan herkese saldırdım. Ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum. Şimdi yaptığımdan pişmanım.” söz konusu. Öte yandan şüphelinin 21 Ocak 2023’te Çam ve Sakura Şehir Hastanesine giderek rahatsızlık yarattığı ortaya çıktı. Olay sırasında bir doktor odasının camlarını kırarak tahrip eden şüphelinin, doktorun ‘beyaz kod’ vermesi üzerine polis tarafından gözaltına alındığı belirlendi. Zanlının adli kontrol şartıyla adliyeden serbest bırakıldığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu