Haber

MÜSİAD Batman Şubesi Olağan Genel Kurulu yapıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi 8. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Bir otelde düzenlenen genel heyet Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sinema gösterimi yapıldı.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Faruk İbrahim Özbek yaptığı konuşmada derneğin küresel bir işbirliği ve sermaye platformu olmasının yanı sıra gücünü zengin medeniyet değerlerinden ve Anadolu bilgeliğinden alan bir kalkınma hareketi olduğunu belirtti.

İsveç, Hollanda ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılara değinen Özbek, şunları kaydetti:

“Kutsal kitabımız Kuran’a yönelik korkakça saldırıları kınıyoruz. Söz özgürlüğü gerekçesiyle bu nefret yanlışlarına göz yuman ve böylece bunlara ortak olan İsveç, Hollanda ve Danimarka hükümetlerini şiddetle kınıyoruz. Sizleri demokrasi çerçevesinde değerlerimizi korumaya ve savunmaya davet ediyoruz.”

Genel Kurula, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti İl Başkanı Abdullah Akif Gür, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Batman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Abdulkadir Demir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Anadolu Lions İşadamları Derneği (ASKON) Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu ve üyeleri katıldı.

Tek liste olarak yapılan seçimde Batman Şube Başkanlığına İrfan Özdemir seçildi.

demirkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu