Haber

Yasemin Adar: “Zirvede kalmak için her seferinde daha çok çalışıyorum”

Hırvatistan’daki kariyerinde 6. Avrupa şampiyonluğunu kazanan milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, “Zirvede kalmak için her seferinde daha çok çalışıyorum” dedi. söz konusu.

Türkiye Güreş Federasyonu’ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen milli sporcu Yasemin, Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaya ve İstiklal Marşımızı söylemeye devam ediyoruz. şampiyon oldu.” sözlerini kullandı.

Büyüklerde 6. Avrupa şampiyonluğunu kazandığına dikkat çeken Yasemin, şunları söyledi:

“Gerçekten çok mutluyum, çok gururluyum. Biliyorsunuz ki ülkemiz bir asrın felaketini yaşadı, deprem çok can kaybına neden oldu. Ülkemizde yaraları sarabilirsek ne mutlu bize. biraz da olsa ülkemizde biraz mutluluk saçabilirsek.Şampiyon olmak kolay ama şampiyonluğu sürdürmek gerçekten zor.Zirvede.Yolda kalabilmek için her seferinde daha çok çalışıyorum. . Kadın güreşinde rol model olmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.”

Evin ve Nesrin’in görüşleri

Bronz madalya kazanan kadın güreşçilerden Rezidans Demirhan Yavuz, geçen yıl Avrupa şampiyonluğunu kazandığını hatırlatarak, “Ben de buraya altın madalya almaya geldim. Bu altın madalya ülkemize moral verecektir. Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemiz adına çok sayıda madalya kazandım.” İstikrarı sağlamak da benim için çok önemliydi. Bu, Avrupa ve dünya şampiyonalarındaki 20. madalyam. İnşallah Dünya Şampiyonası’nda altın madalya ile taçlandıracağım.” değerlendirmesini yaptı.

Nesrin Baş ise 23 yaşında Hırvatistan’a Avrupa şampiyonu olarak geldiğini belirterek, “Hedefim buradan altın madalya ile dönmekti ama bronz madalya almıştık. Çok mutluyum. Bronz madalya almaya hak kazandım. Bu benim büyükler için ilk madalyam. Depremlerde çok vatandaşımız, pehlivan kardeşimiz öldü. Biz de kaybettik. Onlar için savaştık, mekanları cennet olsun.” o terimlerini kullandı.

yayladagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu