Ekonomi

Foça, yüksek beklentilerle turizm sezonuna hazır

İzmir’in turistik ilçesi Foça’da turizm döneminden beklentiler yüksek. Denizi, doğası ve sakinliği ile tanınan Foça, turizm dönemi için hazırlıklarını tamamladı.

İzmir Foçalı turizmciler, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nın yoğunluğundan memnun olduklarını belirterek, önümüzdeki yaz sezonunun önceki sezonlara göre daha hareketli ve kalabalık geçeceğini söyledi. 2022 yaz sezonuna pandemi nedeniyle düşük beklentilerle girilse de yılın oldukça olumlu ve verimli geçtiğini, 2023 yaz sezonunun daha verimli geçeceğini ve beklentinin yüksek olduğunu belirttiler.

“Sezondan beklentimiz yüksek”

Kafe işletmecisi Şükrü Ercamat, “Foça’mızın 2023 yaz döneminden umutluyuz. Kafe işletmecileri yaz dönemi hazırlıklarını tamamladı. Ülke genelinde ekonomik sıkıntı var ama atlatacağız. Baktığımız zaman Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda yoğunluk ve bayram tatillerinde yaz döneminde bir sıkıntı görmüyoruz.Dönem için beklentimiz yüksek” dedi.

“En çok tercih edilen tatil yerlerinden biri”

Otel işletmecisi Bahtiyar Dilsiz, “Bu dönemden beklentimiz bir önceki döneme göre daha yüksek. Pandemi bittikten sonra ve bazı ekonomik sebeplerden dolayı beklenti çok düşüktü. Ancak geçen yıl yüksek ve verimli bir dönem geçirdik. Bu yılın daha uygun olacağını düşünüyorum.Yabancı turistler, “Türkiye’yi diğer ülkelere göre daha çok tercih ediyor. Son 4 yıldır gurbetçi vatandaşlarımız kişisel turizme yönelerek büyük oteller yerine butik otelleri tercih etmeye başladılar. Foça, denizi ve doğası nedeniyle en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir.”

“Süre seçimden sonra başlar”

Günlük dinlenme tesisi ve kafe işletmecisi Taner Acar, “Foça yeni bir döneme hazırlanıyor, gelecek günlere büyük umutlarla başlıyor. Geçmişe baktığımızda pandemi sonrası çok güzel bir sezon geçirdik. “Ramazan Bayramı’nın yoğunluğunu gördük. Bundan dolayı bu dönemin iyi geçmesini temenni ediyoruz. Dönem seçimden sonra başlar ve kasım ayına kadar sürer.” – İZMİR

haber-korgan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu